Newsletter

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszych produktów?

Dodaj swój adres e-mail:

Aktualności

Piotr Adamczyk laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego!

dodano: 2013-07-08 17:24:34

 

W sobotę wieczorem, odbyła się uroczysta gala festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013, równolegle w obu miastach partnerskich. Gospodynią wieczoru na sopockim molo była Patricia Kazadi, a przy zakopiańskich Krupówkach Omenaa Mensah. Piękna pogoda przyciągnęła w tym roku prawdziwe tłumy, w Sopocie publiczność zgromadzona wokół czerwonego dywanu oczekiwała na gwiazdy i gości specjalnych festiwalu, na długo przed rozpoczęciem gali. Oficjalnego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski i Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.
 
Obecny na gali w Sopocie Dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska Paweł Patkowski powiedział: Chcemy dzielić pasje i emocje filmowe z naszymi klientami. Dlatego już po raz szósty spotykamy się na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. 
 
Gościem specjalnym sopockiej gali była Martyna Wojciechowska, która w sobotę po południu, w kawiarni festiwalowej LET'S ART CAFE na molo, otworzyła wystawę fotograficzną „Zwierzaki świata”. Katarzyna Figura - matka chrzestna Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie, który przez całe wakacje kursuje między Sopotem i Zakopanem - przybyła w towarzystwie V-ce Prezesa PKP Intercity Marcina Celejewskiego. Na uroczystość przyjechał również, pierwszy laureat nagrody Diamentowy Klaps Filmowy, Borys Szyc.
 
Najważniejszym wydarzeniem wieczoru było wręczenie Piotrowi Adamczykowi Diamentowego Klapsa Filmowego, nagrody specjalnej festiwalu.  Statuetkę wręczyła aktorowi Anna Przybylska, laureatka z 2012 roku. Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana co roku aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające widzom wielu wzruszeń, emocji i dobrej energii. A takie właśnie uczucia towarzyszą naszemu festiwalowi - powiedział Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema i pomysłodawca festiwalu. Fani Piotra Adamczyka tłumnie oczekiwali w długiej kolejce po zdjęcia i autografy aktora.
 
 
Wieczór galowy uświetnił pokaz filmu „Wielki Gatsby” w reż. Buza Luhrmanna, hollywoodzkiej mega produkcji z Leonardo DiCaprio w roli tytułowej. 
 

Pełny repertuar oraz szczegółowe informacje o tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć pod adresem  www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.  

 

Spis wszystkich aktualności »

Kino objazdowe