Newsletter

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszych produktów?

Dodaj swój adres e-mail:

Aktualności

"Nietykalni" najlepszym filmem Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013!

dodano: 2013-09-11 16:09:45

 

31 sierpnia, w sobotę, pokazem filmu "Romeo i Julia" w reż. Buza Luhrmanna, zakończył się największy wakacyjny festiwal filmowy, a wraz z nim głosowanie w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film festiwalu. Tegorocznym zwycięzcą okazała się francuska komedia "Nietykalni", pokazywana w cyklu "Kino pozytywnej energii". Prawdziwa historia niezwykłej przyjaźni sparaliżowanego milionera i opiekującego się nim chłopaka z przedmieścia, wyprzedziła "Django" Quentina Tarantino oraz  "Pamiętnik" z Ryanem Goslingiem w roli głównej.
 
    Głosowanie, na najlepszy film festiwalu, odbywało się, przez cały lipiec i sierpień, na stronie internetowej festiwalu. Wśród głosujących rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród, w tym najważniejsze: Najnowszy Sony Xperia™ Tablet Z i smartfon Sony Xperia™ Black oraz nowoczesną ławkę plenerową Astrini Design, podpisaną przez gwiazdy festiwalu Orange Kino Letnie Katarzynę Figurę, Piotr Adamczyka i Borysa Szyca. 
 
    Znakomity repertuar oraz wspaniała, słoneczna pogoda, sprawiły, że w tym roku w kinach letnich na sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach wielkokrotnie zabrakło miejsc siedzących, a stali bywalcy przychodzili z własnymi kocami i leżakami. Największym zainteresowaniem publiczności festiwalowej cieszyły się cykle filmowe "Środy z Orange i mega hitem", "Amerykańskie opowieści" oraz "Kino pozytywnej energii". Największą widownię zgromadziły tytuły: "Ted", "Magic Mike", "Django" oraz "Nietykalni". W tym roku, po raz pierwszy publiczność mogła na bieżąco sprawdzić repertuar na aplikacji festiwalowej Orange Kino Letnie, dostępnej na smartfony.
 
    Przez dwa miesiące wakacji, filmy festiwalowe obejrzało ponad 120 tys. widzów. Projekcje odbywały się w kinach letnich w Sopocie i w Zakopanem  oraz w Wagonie Filmowym Orange Kino Letnie, dołączonym do pociągu PKP Intercity relacji Monciak-Krupówki.  Pociąg z mobilną salą kinową, w której projekcje filmowe odbywały się non stop, 16 razy przejechał, między miastami partnerskimi, Sopotem i Zakopanem, pokonując łącznie 13 tys. kilometrów. To więcej niż z Warszawy do Hollywood, światowej stolicy kina!
 
    Laureatem nagrody festiwalowej, Diamentowy Klaps Filmowy, został w tym roku Piotr Adamczyk, który 6. lipca podczas uroczystej gali, odebrał statuetkę z rąk ubiegłorocznej laureatki Anny Przybylskiej. Popularność aktora przyciągnęła na sopockie Molo rzesze jego fanów. Wieczór galowy uświetnił pokaz filmu "Wielki Gatsby" z Leonardo Di Caprio w roli tytułowej.
 
    Festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013 towarzyszyła, wystawa fotograficzna Martyny Wojciechowskiej, znanej podróżniczki i redaktor naczelnej magazynu National Geographic Polska, pt. "Zwierzaki świata". Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiały niezwykłych bohaterów, których Martyna spotkała w egzotycznych zakątkach świata podczas swoich licznych podróży. Wystawę obejrzało ponad 700 tys. turystów spacerujących po sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach. Partnerem wystawy był Orange dostawca usługi Roaming Orange Travel.
 
    Honorowy patronat nad 6. edycją festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013 oraz nad wystawą "Zwierzaki świata" objęli Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher.
 
    Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że festiwal Orange Kino Letnie, co roku przyciąga tłumy widzów, którzy kochają kino a festiwalowe projekcje pod gwiazdami wpisały się na stałe w wakacyjny kalendarz miłośników X Muzy. - mówi Paweł Adamski Prezes Zarządu Outdoor Cinema, pomysłodawca i organizator festiwalu - Już dziś zapraszam za rok, na 7. edycję festiwalu, a wszystkich, którzy chcieliby przypomnieć sobie magiczny klimat tegorocznych projekcji, zachęcam do oglądania galerii festiwalowej na  www.OrangeKinoLetnie.wp.pl
    
    Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema, a Sponsorem Tytularnym już po raz szósty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Kąpieliskiem Morskim Sopot, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Chilli Zet, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Stopklatka oraz Trójmiasto.pl. Festiwal wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz sieć bankomatów Euronet. Sponsorami wspierającymi są firmy: Sony Polska, Astrini Design, Villeroy&Boch oraz marka samochodowa MINI.

 

 

Spis wszystkich aktualności »

Kino objazdowe